Årets gaveinnsamling er i gang!
Vi har et juleønske om å gjøre høytiden litt bedre for de som trenger det mest.
- Når
- 1. desember til 21. desember
- Hvor
- v/ Lindex
I tradisjonens tro har vi fra 1. desember satt opp gaveboksen vår, og innsamlingen av julegaver til Frelsesarmeen avd. Torp og Blå Kors i Fredrikstad er i gang.
Dette er to organisasjoner som gjør veldig mye godt for samfunnet i Fredrikstad og vi er stolte av å ha de som samarbeidspartnere.
Frelsesarmeen på Torp har Rolvsøy som en del av sitt distrikt, dette er en geografisk inndeling som ligger mange år tilbake og vi har tatt en prat med Kari, en av de flotte damene fra Frelsesarmeen på Torp, som vet litt rundt dette.
«Vi vet at Frelsesarmeen på Torp begynte på Torp 9/8 1919» forteller hun. «Vi er litt usikre på om når de begynte å reise til «den andre siden», men vi har funnet en annonse fra 22. august 1947, om at Frelsesarmeen Torp skulle ha møte på «Rekustad brygge 23/8 kl. 19.30. Offiserer og soldater. Sang og musikk.»
«Vi har også funnet en annonse hvor det skulle være friluftsmøte på Rolvsøy bro» forteller Kari.
«Vi tror at det ikke var så lenge etter åpningen på Torp at de startet med «utpost» til Rolvsøy.»
Heldigvis har det vedvart, og vi har hatt et veldig hyggelig samarbeid med både Frelsesarmeen på Torp og Blå Kors de siste årene her på Østfoldhallene i forbindelse med gaveinnsamlingen som i år gjennomføres for sjuende gang.
Vi vet at mange vil gi, derfor startet vi en gaveinnsamling hvor mottakerne er disse to flotte organisasjonene. Der blir gavene godt ivaretatt og riktig fordelt til mennesker rundt oss i vår by som trenger litt ekstra hjelp.
Praktisk info;
Gaveesken står i fellesarealet midt i senteret ved Lindex, der samler vi inn gaver til 21. desember. Det er viktig at dere som vil bidra merker gavene med kjønn og alder til barn, det holder med mann eller dame til de voksne.
Vi håper givergleden er stor og at vi sammen kan levere masse gaver før vi alle går inn i julefeiringen 2025.